Aylık Bülten: EYLÜL 2019
ATEŞ GRUBU (54-60)

DOĞA

1. Hafta
30-04 EKİM
OKUL ÇEVRESİ GEZİSİ
2. Hafta
7-11 EKİM
VETERİNER KLİNİĞİ
3. Hafta
14-18 EKİM
KÖY GEZİSİ
4. Hafta
21-25 EKİM
DENGE PARKURU
5. Hafta
28-01 EKİM
KUM HAVUZ/PLAJ YOLU

ANADİL ETKİNLİĞİ

1. Hafta
30-04 EKİM
OKULA İLK ADIM
2. Hafta
7-11 EKİM
DAVRANIŞLARIM
DUYGULARIM
3. Hafta
14-18 EKİM
EVİM
AİLEM
CİNSYETİM
4. Hafta
21-25 EKİM
SONBAHAR MEVSİMİ
CUMHURİYET BAYRAMI
5. Hafta
28-01 EKİM
KIZILAY HAFTASI

OKULA HAZIRLIK

1. Hafta
30-04 EKİM
KIRMIZI
1 RAKAMI
ALTINDA-ÜSTÜNDE-ORTASINDA
SESLİ-SESSİZ
AYNI-FARKLI-BENZER
DÜZENLİ-DAĞINIK
2. Hafta
7-11 EKİM
DOĞRU-YANLIŞ
İNCE-KALIN
DAİRE
SIRALAMA
3. Hafta
14-18 EKİM
GENÇ-YAŞLI
E SESİ
SERT-YUMUŞAK
GRUPLAMA
4. Hafta
21-25 EKİM
UZUN-KISA
TEMİZ-KİRLİ
İLK-SON-ORTA
10 AR SAYMA
5. Hafta
28-01 EKİM
SICAK-SOĞUK-ILIK
BOŞ-DOLU
ISLAK-KURU
B HARFİ
10 AR SAYMA

BİLİM

1. Hafta
30-04 EKİM
UÇAN TOP
2. Hafta
7-11 EKİM
SU ALTINDAKİ PARÇACIKLAR
3. Hafta
14-18 EKİM
DÖKÜLMEYEN SU
4. Hafta
21-25 EKİM
ŞİŞEDEKİ BALON
5. Hafta
28-01 EKİM
YÜKSELEN SU

ROBOTİK KODLAMA

1. Hafta
30-04 EKİM
ALARM DEVİCE
2. Hafta
7-11 EKİM
BRİDGE
3. Hafta
14-18 EKİM
FORKLIFT
4. Hafta
21-25 EKİM
SNOW PLOW
5. Hafta
28-01 EKİM
SEA CLEANER

ÖZBAKIM

1. Hafta
30-04 EKİM
2. Hafta
7-11 EKİM
3. Hafta
14-18 EKİM
4. Hafta
21-25 EKİM
5. Hafta
28-01 EKİM

YARATICILIK

1. Hafta
30-04 EKİM
DOMATES İLE RESİM
2. Hafta
7-11 EKİM
ÇAĞRIŞIM
3. Hafta
14-18 EKİM
İSMİNİ SÜSLE
4. Hafta
21-25 EKİM
EN ÇOK BALONU NASIL TAŞIRSIN?
5. Hafta
28-01 EKİM
ÇOCUK NE YAKALIYOR?

İNGİLİZCE

1. Hafta
30-04 EKİM
WHO I AM?
2. Hafta
7-11 EKİM
MY FAMILY
3. Hafta
14-18 EKİM
MY FAMILY
4. Hafta
21-25 EKİM
MY FAMILY
5. Hafta
28-01 EKİM
REVISION

GÖRSEL SANATLAR

1. Hafta
30-04 EKİM
KIZILAY TACI
ATATÜRK
2. Hafta
7-11 EKİM
SONBAHAR MEVSİMİ
DUYU ORGANLARI
3. Hafta
14-18 EKİM
PARMAK BOYA TIRTIL
MEYVE VE SEBZELER
4. Hafta
21-25 EKİM
ORİGAMİ KÖPEK
GUGUKLU SAAT
5. Hafta
28-01 EKİM
GÜNLER ÇANTASI
ASTRONOT

MÜZİK

1. Hafta
30-04 EKİM
SES VE MÜZİK
RİTİMSEL HAFIZA ÖLÇÜMÜ
2. Hafta
7-11 EKİM
VURUŞLA OYUN OYNAMA
HAREKET VE HIZ
3. Hafta
14-18 EKİM
TEF ÇALMA
RİTİM NEDİR?
RİTİM ÇALIŞMASI
2/4 LÜK RİTİMSEL ÇALIŞMA
4. Hafta
21-25 EKİM
MÜZİK ALETLERİ SESLERİ
NOTALARIN SIRALAMASI
PİYANO KLAVYESİNİN ÇALIŞMASI
5. Hafta
28-01 EKİM
ATATÜRK VE MÜZİK
29 EKİM ŞARKILARI
RİTİM ALFABESİNİ ÖĞRENİYORUZ.

AKIL OYUNLARI(İNGİLİZCE)

1. Hafta
30-04 EKİM
SMART CUBES
2. Hafta
7-11 EKİM
FIND AND COUNT COLOUR
3. Hafta
14-18 EKİM
BUILDING SPATIAL
4. Hafta
21-25 EKİM
FIGUROGRAM
5. Hafta
28-01 EKİM
CAUSE-CONSEQUENCE

PROJE

1. Hafta
30-04 EKİM
TOPRAK NASIL OLUŞUR?
2. Hafta
7-11 EKİM
TOPRAK ÇEŞİTLERİ
TOPRAKTA YAŞAYAN CANLILAR
3. Hafta
14-18 EKİM
TOPRAĞIN ÖNEMİ
TOPRAKTAN ELDE EDİLENLER
4. Hafta
21-25 EKİM
EROZYONUN NEDENLERİ VE SONUÇLARI
PROJE DEĞERLENDİRMESİ
5. Hafta
28-01 EKİM
MEVSİMLER VE HAVA

OKULA HAZIRLIK

1. Hafta
30-04 EKİM
2. Hafta
7-11 EKİM
3. Hafta
14-18 EKİM
4. Hafta
21-25 EKİM
5. Hafta
28-01 EKİM

TOPLUM KURALLARI

1. Hafta
30-04 EKİM
2. Hafta
7-11 EKİM
3. Hafta
14-18 EKİM
4. Hafta
21-25 EKİM
5. Hafta
28-01 EKİM

BİLİŞSEL GELİŞİM

1. Hafta
30-04 EKİM
2. Hafta
7-11 EKİM
3. Hafta
14-18 EKİM
4. Hafta
21-25 EKİM
5. Hafta
28-01 EKİM

EĞLENCELİ İNGİLİZCE

1. Hafta
30-04 EKİM
2. Hafta
7-11 EKİM
3. Hafta
14-18 EKİM
4. Hafta
21-25 EKİM
5. Hafta
28-01 EKİM

İNCE MOTOR BECERİLERİ

1. Hafta
30-04 EKİM
2. Hafta
7-11 EKİM
3. Hafta
14-18 EKİM
4. Hafta
21-25 EKİM
5. Hafta
28-01 EKİM

KABA MOTOR BECERİLERİ

1. Hafta
30-04 EKİM
2. Hafta
7-11 EKİM
3. Hafta
14-18 EKİM
4. Hafta
21-25 EKİM
5. Hafta
28-01 EKİM

OKUL İÇİ ETKİNLİKLER

TARİH SAAT ETKİNLİK NOT
18.10.2019 15.45-16.30 EYLÜL VE EKİM AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLER İÇİN DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI TÜM ÖĞRENCİLER KATILABİLİR.

OKUL DIŞI ETKİNLİKLER

TARİH
SAAT
MEKAN ADRES NOT
30.09.2019
09.45-12.00
OKULUN ÇEVRESİ DUMLUPINAR MAH./KARTEPE TÜM YAŞ GRUPLARI KATILACAKTIR.
07.10.2019
09.45-12.00
13.30-15.30
KULÜP VETERİNER KLİNİĞİ YENİŞEHİR MAH. DEMOKRASİ CAD.NO.50 İZMİT/KOCAELİ 2 VE 3 YAŞ GRUPLARI 9.45-12.00
4 VE 5 YAŞ GRUPLARI 13.30-15.30
14.10.2019
09.45-12.00
EŞME KARTEPE TÜM YAŞ GRUPLARI KATILACAKTIR.
21.10.2019
09.45-12.00
EKOPARK ŞİRİNTEPE/İZMİT TÜM YAŞ GRUPLARI KATILACAKTIR.

EYLÜL VE EKİM AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLERİMİZ
MUHAMMED HALİLEFE AYTAÇ,FATİH YILMAZ,EYLÜL ASYA OSKAY,MELEK NUR AYDIN,CANDAN DURMUŞ,URAS ÇUBUKÇU,
ATAKAN GÖVDELİ,UTKU ÇETİNKAYA,MEHMET KILIÇ,DERİN ÖZHAN,ÖZGÜN YAVUZ’ A YENİ YAŞINDA MUTLULUKLAR DİLİYORUZ 😊

KİTAP ÖNERİSİ

MÜHENDİS YAĞMUR DENİZ
YAZAR:ANDREA BEATY