Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Deny from all Biz Kimiz – Bulut Anaokulu
[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”140px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”80″][mk_image src=”http://bulutanaokulu.com/wp-content/uploads/2017/07/bulut111.png” image_size=”full” animation=”right-to-left”][/vc_column][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1504788140087{padding-top: 20px !important;background-color: rgba(255,255,255,0.36) !important;*background-color: rgb(255,255,255) !important;}”][mk_fancy_title color_style=”gradient_color” grandient_color_from=”#27d2f4″ grandient_color_to=”#86dbf9″ grandient_color_angle=”horizontal” margin_bottom=”0″ font_family=”none”]

Biz Kimiz

[/mk_fancy_title][vc_column_text]Bulut Okul Öncesi Eğitim, temelleri Creative Minds Preschool‘da atılan bir organizasyondur.

2013 yılından bu yana İzmit Merkez’de faaliyet gösteren Creative Minds Preschool’un zenginleştirilmiş ve çift dilli eğitim modeli meyvelerini vermeye başlamıştır.

Creative Minds Preschool Eğitim Hizmetleri Ltd.Şti. bünyesinde kurulan Bulut Okul Öncesi Eğitim, erken çocukluk eğitimine farklı bir perspektif getirmek üzere 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Kartepe’de hizmete başlamıştır.

Uluslararası yayın ve gelişmeleri yakından takip eden Bulut Okul Öncesi Eğitim, farklı alanlardaki birçok paydaş ile “geleceğin emaneti çocuklarımızı” geleceğin koşullarını öngörerek eğitmeyi hedeflemektedir. Eğitimde bireysellik, aile birlikteliği, esneklik ve kreativite temel yapıtaşlarımızdır.

Bulut Okul Öncesi Eğitim’in kurucusu Psikolog Selim Gerçek, aynı zamanda dil ve konuşma bozuklukları uzmanıdır. Kendisi Yankım Özel Eğitim Kurumu’nun da kurucusudur.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row equal_columns=”true” column_padding=”1″][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1505823776535{padding-top: 20px !important;background-color: rgba(255,255,255,0.36) !important;*background-color: rgb(255,255,255) !important;}”][mk_fancy_title color_style=”gradient_color” grandient_color_from=”#27d2f4″ grandient_color_to=”#86dbf9″ grandient_color_angle=”horizontal” margin_bottom=”0″ font_family=”none”]

Eğitim Felsefemiz

[/mk_fancy_title][vc_column_text]Her şey oyun ile başlar. Oynarken hayal kurarız, düşünürüz, problem çözeriz, hareket ederiz, konuşuruz, rol yaparız, kuralları öğreniriz, yani hayatı prova ederiz. Böylece zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal olarak gelişip gerçek hayata hazırlanırız.

Oyun hayatı keşfetmenin en iyi yoludur. Peki, hayatta keşfedilecek neler var?

Oyun ile bedenimiz, düşüncelerimiz, duygularımız, hayallerimiz, beklentilerimiz ve kapasitelerimizi keşfederek “kendilik” gelişimimizi tamamlarız.

Oyun ile doğadaki olayları, diğer insanları ve canlıları keşfederiz. Doğanın kendisi bir oyundur. Doğa olaylarının ritüellerini keşfetmek, farkındalığımızı ve uyum yeteneğimizi geliştirir ve hayata umutla bakmamızı sağlar. Diğer insanlar ise hayatın temel unsurudur. Sosyal uyum; öz düzenleme, kendilik kontrolü, empati, saygı ve uyum gibi bir çok beceriyi gerektirir. Hayata uyum ancak sosyal uyum becerisi ile gerçekleşir.

Bu felsefeden temel alarak; Bulut Okul Öncesi Eğitim olarak oyun temelli eğitim yaklaşımı ile matematik, bilim, sanat, hareket ve dil alanlarında ufuklar açmak üzere zenginleştirilmiş bir program tasarladık.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1505823820310{padding-top: 20px !important;background-color: rgba(255,255,255,0.35) !important;*background-color: rgb(255,255,255) !important;}”][mk_fancy_title color_style=”gradient_color” grandient_color_from=”#27d2f4″ grandient_color_to=”#86dbf9″ grandient_color_angle=”horizontal” margin_bottom=”0″ font_family=”none”]

Hikayemiz

[/mk_fancy_title][vc_column_text]Değerli anne-baba;

Yaşamınızın biricik odak noktası olan çocuğunuzun ilk adımı, ilk gülücüğü, ilk sözcüğünde yaşadığınız mutluluk ve heyecanın tüm diğer ilklerinde de sürmesi en büyük isteğinizdir.

Bir çocuğun hem eğitim hem de tüm yaşamının en önemli başlangıç noktası olan okul öncesi eğitimin değerinin farkında olan Bulut Okul Öncesi Eğitim bir ebeveynin titizliği ve bir çocuğun gözüyle tasarlanmıştır. Güvenli ve hijyenik bir ortamda sağlıklı ilişkiler ve bol oyunla dolu yepyeni okulumuz zihninizin ‘ilkler’ bölümünde capcanlı, heyecanlı, keyifli anlar ve anılar oluşturmak üzere yola çıktı.

En değerli varlıklarınızın büyük bir hazine sandığı ile dünyaya getirdiği yeteneklerini, mizaçlarını, meraklarını, zihinsel yetilerini öncelikle korumak, sonra da parıldatmak en önemli amacımızdır.

Zaten doğuştan çok akıllı (Clever Owls) ve meraklı (Curious Owls) olan çocuklarımızı bilgelik yolculuklarında (Wise Owls) desteklemek ise en önemli görevimizdir.

Hayata Creative farkıyla bakan siz değerli anne-babaların desteği, güveni ve işbirliği içinde Creative Çocuklar yetiştirmek adına Creative Materyaller, Creative Aktiviteler, Creative Programlar ve Creative Öğretmenlerle dolu bu yolculuğu tadınca yaşamak dileğiyle. Her şey çok CREATIVE olacak. Keyifle katılmanız dileğiyle.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row]

?>