KALİTE ÇERÇEVEMİZ

Bulut Okul Öncesi Eğitim, bir ebeveynin titizliği ve bir çocuğun gözüyle tasarlandı. Eğitim programlarımızın yanı sıra eğitim ortamlarımızın dizaynında ve materyallerimizin seçiminde güvenlik, sağlık, hijyen en önemli unsurlarımızdır.

GÜVENLİK

BESLENME

Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişiminde en önemli unsulardan biri Beslenmedir. Öğrencilerimizin hem sağlıklı büyümelerini hem de öğrenme kapasitelerini maksimum kullanmalarını sağlamak üzere beslenme programımıza özel önem veriyoruz. Okulumuzun aylık menüsü Diyetisyen tarafından hazırlanmaktadır. Okulumuzda sabah kahvaltısı, ara öğün (meyve), öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere dört öğün sunulmaktadır. Okulumuzun mutfağında hazırlanan yiyeceklerimizin malzeme temininde de bir ebeveynin titizliği ile seçim yapıyoruz. Süt, yoğurt, yumurta ve tavuk ürünleri Hamzabey Çiftliği’nden, Peynir, zeytin, bal, reçel, tahin-pekmez, mantı ürünleri Otantik Gurme’den, diğer ürünler Migros’tan temin edilmektedir.

beslenme
saglk

SAĞLIK

Çocukların Okul Öncesi Eğitimden maksimum faydalanabilmeleri için sağlıklı olmaları gerekmektedir. Sağlıklı olmayı sürdürmek hem evde hem de okulda alınacak önlemler ile sağlanabilir. Okulumuzun hijyeninde, öğrencilerimizin hijyeninde dikkat etmemiz gereken noktalar konusunda  Çocuk Sağlığı ve
Hastalıkları Uzmanlarından danışmanlık alınmaktadır.

HİJYEN

Öğrencilerimizin sağlıklı kalmalarına katkı sağlamak üzere okulumuzun hijyenine özel önem vermekteyiz. Okulumuzun temizliğinde doğa dostu ürünler kullanmaktayız.

bulut-hijyen
bulut-rehberlik

REHBERLİK

Okulumuzda öğrenci tanıma, veli görüşmeleri, ebeveyn eğitimi konusunda sistematik çalışmalar okul müdürümüz Psikolog Aslı Metinyurt tarafından yürütülmektedir. Okulumuz bünyesinde faaliyet gösteren Anne-Baba Okulumuzun koordinatörlüğünü yürüten Kocaeli Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nursu Çakın Memik her ay çocuk psikolojisi, ebeveyn-çocuk ilişkisi konularında öğrenci velilerimizi bilgilendirmektedir.

ETKİNLİK

Okulumuzda uygulanan eğitimi desteklemek üzere alan gezileri (orman, müze, atölye) ve sanat gezileri (tiyatro, sinema) gerçekleştirilmektedir. Geziler aylık bültenimizde ilan edilmekte, veli izin dilekçesi eşliğinde okul servisi ile yapılmaktadır.

Okulumuzda haftalık temaya uygun eğlenceli partiler yapılmaktadır.

etkinlik
bulut-servis

SERVİS

Okulumuzun servis güzergahı için lütfen bilgi alınız.