EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

Bulut Okul Öncesi Eğitim İngilizce, Doğa, Lego, Oyun temaları ile Dil, Bilim, Matematik, Sanat ve Hareket alanlarında zenginleştirilmiş bir eğitim programı uygulamaktadır.

dil1

DİL

Çocukların hem anadillerine ilişkin yetkinliklerini arttırmayı hem de İngilizceyi erken ve doğal olarak edinimlerini destekleyen bu program ile çocuklar, farklılıkları keşfetmeyi, şifre çözmeyi, esnekliği, özgünlüğü ve uyumlanmayı başarırlar.

Çift dilli eğitim esas alınarak uygulanan programımızda doğal dil edinim yöntemi uygulanmaktadır. Çocuklarımızın gerçek İngilizce deneyimi, mutfak sanatları, bilim, metamatik, doğa ve sembolik oyun gibi farklı ders içerikleri ile zenginleştirilmektedir. Böylece yeni öğrenilen kavramlar gerçek yaşam içinde kullanılarak edinimi doğallaşmaktadır. İngilizcenin doğal yolla ediniminde yabancı öğretmen temel unsurdur.

MATEMATİK

Matematik her yerdedir, yaşamın içindedir. O yüzden oyunun da içinde olmalıdır. Eğlenceli matematik programımız hem Türkçe hem de İngilizce olarak uygulanmakta ve sembolik oyun şehrimize staj yapılmaktadır.

BİLİM

Bilim meraktan doğmuştur. Çocukların en dikkat çekici özelliği ise meraklı olmalarıdır. Bu durumda bilim çocukların işidir. Meraklı minikler hayata sorgulayan gözlerle bakar. Onlara öncülük etmek bizim işimiz.

bil1
san1

SANAT

Drama, bale, müzik ve görsel sanatlar branşları ile sanat okul yaşamının her anına yayılmıştır. Çocuklara özel hazırlanmış sahnemizde sanatsal yetilerini sergileme olanağı sunulmaktadır. Bale, Drama, Müzik branşları Asel Sanat Ekibi tarafından yürütülmektedir.

HAREKET

Fiziksel gelişim zihinsel ve duygusal gelişimin önemli bir unsurudur. Mücadele, sebat, sonuca varma gibi önemli becerileri destekleyen KİKO programımız ile hareket gelişimi desteklenmektedir. Haftada üç gün spor ile zinde vücutlar, zinde zihinler ve dinamik nesiller hedefliyoruz. Ergoterapistimiz duyu bütünleme etkinlikleri ile duyusal adaptasyon güçlüğü yaşayan, senkronize olmakta zorlanan çocuklarımıza yönelik özel programlar uygulamaktadır.